„Od Pomysłu do Biznesu”

VII Pomorskie Forum Przedsiębiorczości

Krajowa Izba Gospodarki Morskiej wraz z Agencją Rozwoju Pomorza S.A. zapraszają już po raz siódmy na Pomorskie Forum  Przedsiębiorczości, które odbędzie się 10 maja 2012 r. w  Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym w Gdyni.

Tegoroczna edycja tradycyjnie składać się będzie z kilku bloków tematycznych. Dla przedsiębiorców poszukujących nowych rozwiązań w biznesie przygotowano blok związany z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi promocji w Internecie, a także sesję poświęconą  przemysłom kreatywnym, ich specyfice i sposobie funkcjonowania. Ponadto, zainteresowani dowiedzą się o wdrażaniu w przedsiębiorstwach zasad społecznej odpowiedzialności biznesu, a konkretnie jak to robić i dlaczego warto.
Tematem przewodnim będzie partnerstwo lokalne. Powiemy, czym jest partnerstwo lokalne, dlaczego warto współpracować, jakie płyną z tego korzyści.

Udział w Forum jest bezpłatny.  Szczegółowy program i formularz zgłoszeniowy znajdziecie Państwo na stronie internetowej Forum www.forum.arp.gda.pl

II edycja konkursu „Od Pomysłu do Biznesu – napisz biznesplan z Inwestornią”

Agencja Rozwoju Pomorza S.A. zaprasza do wzięcia udziału w konkursie „Od Pomysłu do Biznesu – napisz biznesplan z Inwestornią”.

W konkursie mogą wziąć udział zarówno osoby fizyczne jak i przedsiębiorstwa we wczesnej fazie rozwoju. Udział w konkursie umożliwi wybranym uczestnikom zaprezentowanie swoich pomysłów przed inwestorami prywatnymi, przedstawicielami sieci aniołów biznesu oraz funduszy kapitałowych i zalążkowych, a tym samym stwarza możliwość pozyskania kapitału na realizacje inwestycji.

Konkurs organizowany jest w ramach projektu „Biznes dla biznesu – budowa platformy współpracy między inwestorami prywatnymi i pomysłowymi przedsiębiorcami”, realizowanego z Działania 3.3 „Tworzenie systemu ułatwiającego inwestowanie w MSP” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007 – 2013. Celem projektu jest inicjowanie kontaktów pomiędzy pomysłodawcami i inwestorami prywatnymi, gotowymi zainwestować kapitał w realizację innowacyjnych przedsięwzięć.
Zgłoszenia udziału w konkursie przyjmowane są od 2 kwietnia 2012 roku do 29 czerwca 2012 roku do godz.16.00.

Wszelkie informacje na temat konkursu są dostępne na stronie www.inwestornia.pl  oraz pod numerami tel.: 58 32 33 203; 58 32 33 209 oraz adresem e-mail: inwestornia@arp.gda.pl.