Nagroda honorowa KIGM Bursztynowa Kaczka

24 maja 2012 w siedzibie KIGM odbyło się posiedzenie Kapituły nagrody honorowej „Bursztynowej Kaczki”. Po dyskusji i glosowaniu ustalono, że nagrodę główną „Bursztynowa Kaczka” otrzymuje Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Równorzędne wyróżnienia honorowe Bursztynowe Jajko otrzymują:

1. Maersk Polska Sp z o.o.
2. Morski Instytut Rybacki – Państwowy Instytut Badawczy
3. PCC Intermodal S.A.

Główną nagrodę otrzymał Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. za osiągnięcie w roku 2011 najwyższego w 90-letniej historii portu zysku netto w kwocie PLN 95 mln, o 119 % wyższego niż w roku 2010 i drugiego co do wielkości w historii tej spółki wyniku przeładunków – 15,9 mln ton.

Maersk Polska Sp. z o.o. został wyróżniony za wprowadzenie w maju 2011 w ramach bezpośredniego połączenia kontenerowego – serwis AE10, łączącego terminale kontenerowe w Szanghaju i Gdańsku (DCT), największych na świecie kontenerowców typu „Emma Maersk” o pojemności 15,000  TEU.

Morski Instytut Rybacki – Państwowy Instytut Badawczy otrzymał „Bursztynowe Jajo” za badania naukowe i prace rozwojowe w dziedzinach stwarzających naukowe podstawy zarządzania rybołówstwem morskim, a także za bardzo ważną
role wyjaśniającą i mediacyjną pomiędzy środowiskiem polskich rybaków i przetwórców, a administracją państwową i Unii Europejskiej w zakresie Wspólnej Polityki Rybackiej. MIR-PIB jest jedynym Państwowym Instytutem Badawczym z siedzibą w Gdyni. w ubiegłym roku obchodził 90-lecie powstania.

PCC Intermodal S.A. przyznano nagrodę za przekazanie do eksploatacji w roku 2011 kolejowego terminalu intermodalnego w Kutnie, będącego obecnie centralnym elementem konsekwentnie rozwijanej sieci kolejowych przewozów intermodalnych do polskich portów morskich.

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!