Jaki Program dla Regionu Morza Bałtyckiego?

18 marca w siedzibie Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju w Warszawie odbyło się spotkanie prezentujące projekt Programu dla Regionu Morza Bałtyckiego 2014-2020.

Spotkanie otworzył Marcin Kubiak – Podsekretarz Stanu w MIiR. Następnie Teresa Marcinow z Wydziału Współpracy Transnarodowej MIiR przedstawiła ramy czasowe i techniczne konsultacji społecznych, podsumowanie polskiego udziału w programie 2007-2013 oraz polskie przewodnictwo w programie w 2014 roku.

Joanna Wojtkowska z MSZ przedstawiła strategię UE dla Regionu Morza Bałtyckiego. Kolejnym prelegentem były: Monika Cholewczyńska-Dmitruk z Urzędu Marszałkowskiego Woj. Pomorskiego – Seed Money Facility. Anna Ceynowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Projekty Flagowe w Obszarze Priorytetowym Culture; Anna Sosnowska z Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska – Projekty Flagowe w Obszarze Priorytetowym Nutri; Tomasz Jałukowicz z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego – Projekty Flagowe w Obszarze Priorytetowym Innovation.

Na zakończenie części, w których odbywały się prezentację, głos zabrała Monika Stryjecka-Gevorgyan odnosząc się do przeglądu priorytetów, działań możliwych do sfinansowania, grup docelowych, podstawowych zasad realizacji projektów oraz zasad finansowania w ramach Programu Morza Bałtyckiego 2014-2020.

Więcej informacji oraz prezentacje można obejrzeć pod poniższym adresem:

http://www.ewt.gov.pl/2014_2020/Strony/Jaki_Program_dla_Regionu_Morza_Baltyckiego180314.aspx

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *