Bursztynowa Kaczka KIGM

22 maja w siedzibie Krajowej Izby Gospodarki Morskiej odbyło się posiedzenie Kapituły nadającej nagrodę i trzy wyróżnienia honorowe – „Bursztynowa Kaczka” i „Bursztynowe Jajko” Krajowej Izby Gospodarki Morskiej za najbardziej spektakularne osiągnięcia w polskiej gospodarce morskiej w roku 2013 przyznane. Kapituła, w skład której wchodzą repezentanci najistotniejszych sektorów gospodarki morskiej w kraju, wybrała spośród 10 zgłoszonych kandydatur. Wyboru dokonano różnicą jednego głosu w poszczególnych kategoriach.

Nagrodę Honorową „Bursztynową Kaczkę” otrzymała:

  • Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna Sp. z o.o. za konsekwentną i owocną rewitalizację terenów przemysłowych po upadłej Stoczni Gdynia SA, które stały się w efekcie działań PSSE, we współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu SA, miejscem produkcji i usług dla innowacyjnych projektów przemysłów offshore i morskiej energetyki wiatrowej o wielomilionowej wartości.

Wyróżnienia honorowe „Bursztynowe Jajko” otrzymali:

  • Euroafrica Services Limited Sp. z o.o.
  • Remontowa Shipbuilding S.A.
  • Loconi Intermodal S.A.

Wręczenie nagrody i wyróżnień honorowych KIGM nastąpi podczas Jubileuszowego XV Spotkania Biznesu Morskiego Wybrzeża Gdańskiego „Wspólna Kaczka” 2014 w piątek, 10 października w hali Gdynia Arena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *