Pomorskie na Wystawie Światowej EXPO 2015

W imieniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego zapraszamy do udziału w projekcie „Pomorskie na Wystawie Światowej EXPO 2015 w Mediolanie”. Podczas pomorskiego tygodnia 1-7 czerwca, w Pawilonie Polski, odbędą się wystawy, występy artystyczne, pokazy multimedialne, degustacje produktów regionalnych, spotkania instytucjonalne, spotkania przedsiębiorców oraz Gala Biznesu. W celu promocji kulturalnej Pomorza przygotowana zostanie wystawa bursztynu łącznie z prezentacją mody bursztynowej, wystawa Designu „Smak przedmiotu” oraz wystawy muzyczne. Tydzień pomorski jest jednym z kilku tygodni poświęconych promocji Polski, realizowanych przez  Polską Organizację Turystyczną. Ma na celu zaprezentowanie piękna i bogactwa województwa pomorskiego, różnorodności kulturowej i atrakcyjności turystycznej regionu.

Tematem przewodnim Wystawy Światowej EXPO 2015 jest „Wyżywienie planety, energia dla życia”.  Od 1 maja do 31 października jak przewidują organizatorzy wydarzenia, Mediolan ma odwiedzić około 20 mln zwiedzających. W ekspozycji weźmie udział 147 krajów, 13 organizacji pozarządowych, 5 światowych korporacji i 3 międzynarodowe organizacje pozarządowe.

Organizatorem Wystawy Światowej EXPO 2015 r. jest Komisja Europejska – Dyrekcja Generalna ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP wspierana przez Konsorcjum Europejskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *