Zaproszenie na Pomorski Szczyt Klimatyczny

Konsul generalna Republiki Niemiec w Gdańsku, Cornelia Pieper, Prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Teresa Kamińska, 

zapraszają na Konferencję:

„Pomorski Szczyt Klimatyczny – nowoczesne technologie w gospodarce morskiej”

Bałtycki Port Nowych Technologii, ul. Czechosłowacka 3, Gdynia

18 listopada 2015 rok

Europa i świat muszą skonfrontować  się ze skutkami zmian klimatycznych. Dla gospodarki morskiej oznacza to wyzwania przy dopasowaniu się do nowych potrzeb, ale oczywiście także szanse przy rozwoju innowacyjnych pomysłów i przełomowych produktów. Gdynia jest od 30 lat partnerem hanzeatyckiego miasta Kilonia, zaś Gdańsk od prawie 40 lat partnerem hanzeatyckiego miasta Brema. Są  to także największe miasta portowe w Polsce, a co za tym idzie idealne miejsce, aby rozmawiać o perspektywach gospodarki morskiej w dobie zmian klimatycznych.

Zaproszenie do udziału w Konferencji kierowane jest do przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, jednostek naukowych, instytutów badawczych z Niemiec i Polski, Krajowej Izby Gospodarki Morskiej oraz IHK Kilonia, Federalnego Związku Niemieckich Spółek Kapitałowych BVK, przedsiębiorstw działających w tym sektorze gospodarki.

 

Ramowy program:

12:00 – 13:30 Rejestracja uczestników/ indywidualne spotkania biznesowe

13:30 – 14:30 Uroczyste otwarcie obiektu „Park Konstruktorów” realizowanego przez Pomorski Park Naukowo Technologiczny oraz Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną Sp. z o.o.  

14:30 –  15:45 Uroczyste rozpoczęcie Konferencji

Przywitanie: Teresa Kamińska Cornelia Pieper

Wystąpienia: Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Wiesław Byczkowski
i Prezydent Gdyni dr Wojciech Szczurek

Przemówienie: Sekretarz Stanu Uwe Beckmeyer (niemieckie Ministerstwo Gospodarki; pełnomocnik rządu niemieckiego ds. Gospodarki Morskiej)

Wystąpienie: prof. dr Peter M. Herzig (dyrektor Geomar Kilonia
i Pełnomocnik rządu Szlezwiku-Holsztyn ds. Gospodarki Morskiej)

15:45 -18:30  Cześć panelowa 

Panel I – „Zmiany klimatyczne jako wyzwanie gospodarki morskiej”

Keynote – Prof. dr Martin Visbeck (instytut Geomar Kilonia),
dr Jerzy Lewandowski (Krajowa Izba Gospodarki Morskiej)

Panel II – „Finansowanie projektów innowacyjnych”

Oliver Faak (bank Nord/LB)

19:00 Uroczysta kolacja

Organizatorzy wydarzenia proszą o potwierdzenie udziału w Konferencji do dnia 13 listopada pod numerem telefonu +48 58 340 65 00 lub na adres e-mail: l-vz1.danz.diplo.de

Zgłoszenia na indywidualne spotkania biznesowe można wysyłać do dnia 13 listopada na adres m.fabich@strefa.gda.pl wraz z krótkim opisem (do 100 słów) reprezentowanej przez siebie instytucji w języku angielskim.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *