Bezpieczeństwo w portach morskich – Seminarium

17 listopada w siedzibie PRS w Gdańsku odbyło się seminarium, które zostało przygotowane we współpracy Krajowej Izby Gospodarki Morskiej z Polskim Rejestrem Statków i było realizacją wcześniej podpisanej „Deklaracji współpracy”. Pierwsze wydarzenie z planowanej serii dotyczyło bezpieczeństwa w portach morskich. Patronatem honorowym seminarium był Urząd Morski w Gdyni.

Prelegentów i seminarzystów przywitali: prezes PRS Dariusz Rudziński oraz sekretarz generalny KIGM dr Jerzy Lewandowski. Moderatorem seminarium był Rafał Machowiak, dyrektor biura KIGM.

Jako pierwszy wystąpił pan Radosław Hołda, dyrektor Biura Bezpieczeństwa Portu Gdańsk z tematem Ochrona przeciwpożarowa terenów zarządzanych przez Zarząd Morskiego Portu Gdańsk. Następnie p. Przemysław Wilczyński z Akademii Morskiej w Gdyni przedstawiłZagrożenia podczas składowania i transportu ładunków. Pan Wiesław Piotrzkowski – Kapitan Portu Gdańsk opowiedział o Praktyce i oczekiwaniach dotyczących bezpieczeństwa w portach. Odpowiadał również na pytania dotyczące zabezpieczenia przeciwpożarowego redy oraz o asystach statków pożarniczych przy transporcie ładunków niebezpiecznych. O obsłudze ładunków niebezpiecznych w porcie Gdynia powiedział przedstawiciel Kapitanatu Portu Gdynia p. Jerzy Saj. Po przewie p. Marka Nościusz z PRSu przedstawił Zarządzania BHP na rzecz pracy bezwypadkowej w portach. Z Warszawy na seminarium przyjechał p. Marek Szymankiewicz z Państwowej Komisji Badania Wypadków Morskich, który przedstawił temat:Bezpieczeństwo polskich portów morskich z perspektywy doświadczeń PKBWM. Na zakończenie seminarium pani Iwona Gibas i pan Sebastian Misiuk, PRS przygotowali prelekcje zatytułowaną Bezpieczeństwo ładunków przechowywanych na terenie portów morskich na przykładzie wypadku w chińskim porcie Tianjin, która była wzbogacona robiącymi duże wrażenie relacjami wideo z wybuchu.

Wszystkie prezentacje były bardzo interesujące, poparte dogłębną wiedzą i praktyką prelegentów. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem – wzięło w nim udział prawie 70 osób.

Krajowa Izba Gospodarki Morskiej bardzo dziękuje wszystkim prelegentom za prezentacje na najwyższym poziomie oraz seminarzystom za tak liczny i aktywny udział.

Zapraszamy na kolejne szkolenia seminaria i inne wydarzenia organizowane przez PRS SA i KIGM..

Obszerniejszą relację i zdjęcia z seminarium można obejrzeć na:
https://www.prs.pl/o-nas/wiadomosci/aktualnosci/2015/seminarium-bezpieczenstwo-portow-morskich.html

Informator nt. seminarium i zakresu tematyki wystąpień można pobrać :
www.kigm.pl/images/stories/szkolenia/PRS_KIGM/seminarium_kigm_prs.pdf

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *