„Stań się konkurencyjny z UG – podnosimy kwalifikacje w małych i średnich przedsiębiorstwach”.

Zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji do nowego projektu „Stań się konkurencyjny z UG – podnosimy kwalifikacje w małych i średnich przedsiębiorstwach”. Projekt dofinansowuje studia podyplomowe, bezpłatne szkolenia komputerowe i językowe.

Celem projektu „Stań się konkurencyjny z UG – podnosimy kwalifikacje w małych i średnich przedsiębiorstwach” jest poprawa sytuacji na rynku pracy pracowników MŚP, przedsiębiorstw ekonomii społecznej lub przedsiębiorstw społecznych poprzez realizację studiów podyplomowych, szkoleń i kursów.

W projekcie weźmie udział 776 mieszkańców województwa pomorskiego lub osób pracujących na terenie województwa pomorskiego, pracowników małych i średnich przedsiębiorstw lub przedsiębiorstw ekonomii społecznej bądź przedsiębiorstw społecznych, w wieku aktywności zawodowej, a w szczególności do kobiet powyżej 50 roku życia.

Uczestnicy projektu, w zależności od potrzeb oraz poziomu wykształcenia, będą mogli wybrać jedną z form wsparcia: studia podyplomowe z zakresu prawa spółek, prawa własności intelektualnej, o tematyce finansowo – podatkowej lub związane z zarządzaniem projektami IT, szkolenia informatyczne (ECDL, CISCO), bądź kursy językowe (angielskiego lub niemieckiego). Zajęcia realizowane w ramach projektu, będą prowadzone przez pracowników UG na terenie Wydziału Prawa i Administracji (campus Gdańsk Oliwa) oraz Wydziału Zarządzania (Sopot).

Warto podkreślić, że całkowity koszt ponoszony przez słuchaczy każdego z dofinansowanych w projekcie studiów podyplomowych to jedynie 262 zł za roczny cykl studiów.

Projekt uzyskał otrzymał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego w kwocie 1 918 136,11 PLN na cały okres projektu, czyli 3 lata (czerwiec 2017 – luty 2020).
Uruchomienie pierwszych studiów podyplomowych, szkoleń i kursów, zależnie od rodzaju, zaplanowano na początek roku akademickiego 2017/2018.

Oferowane formy wsparcia:
Studia podyplomowe:
Prawo spółek
Prawo własności intelektualnej i prawa nowych technologii
Finanse w MŚP
Zarządzanie projektami IT

Szkolenia:
Szkolenia informatyczne ECDL
Szkolenia informatyczne CISCO
Kurs języka angielskiego
Kurs języka niemieckiego

Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane do kontaktu. Zgłoszenia przyjmowane będą do 29 września 2017 r. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie internetowej projektu (tutaj).