DIONE – kobiety w nowoczesnych technologiach

Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości zaprasza kobiety, które rozpoczynają działalność gospodarczą w dziedzinie nowoczesnych technologii do udziału w projekcie DIONE (Diversity IntoO Networks Across Europe).

 

Projekt finansowany jest ze środków Komisji Europejskiej (Dyrektoriat ds. Zatrudnienia) i realizowany w partnerstwie 4 krajów: Wielkiej Brytanii, Szwecji , Słowenii oraz Polski. Głównym celem tej inicjatywy jest zapewnienie równych szans i zwiększenie udziału kobiet w rozwoju gospodarczym regionu poprzez integrację i stworzenie Sieci Współpracy Kobiet w Europie. Potencjalnymi uczestniczkami projektu mogą być:
•Panie, które prowadzą już firmę w branżach nowoczesnych technologii (do 3 lat)
•Kadra naukowa uczelni wyższych, która chciałaby rozpocząć prowadzenie własnej firmy
•Studentki, które zamierzają otworzyć własną firmę.

 

W ramach projektu zostanie wyłonionych 16 kobiecych firm. Każda z firm zostanie objęta 3 miesięcznym programem mentorskim (5 bezpłatnych indywidualnych konsultacji z mentorem) oraz opieką firm modelowych, których zadaniem będzie wsparcie kobiecych firm poprzez dzielenie się doświadczeniem z zakresu prowadzenia własnej firmy jak również funkcjonowania w branży. Ponadto każda z uczestniczek projektu będzie miała możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy uczestniczkami projektu w Polsce oraz uczestniczkami programu ze Szwecji, Wielkiej Brytanii i Słowenii poprzez specjalnie do tego celu stworzony serwis internetowy.

 

Nabór odbywać się będzie co trzy miesiące (w 4 cyklach, od marca 2007 do lutego 2008). Pierwsze spotkanie odbędzie się podczas II Pomorskiego Forum Przedsiębiorczości w PPNT w Gdyni29 marca br.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie http://gfp.com.pl/projekt_dione.php?t=25.

Więcej informacji na www.gfp.com.pl; kontakt – Lucyna Formela (l.formela@gdansk.gda.pl); tel. 058690 72 94.

Zobacz też …
Zielona Księga – opinia
KIGM prosi o opinię
Akademia Morska w Szczecinie – członkiem KIGM
Spotkanie promocyjne projektu KIGNET

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *