Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego kigm.pl Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/48/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego kigm.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami
Polityka Prywatności/Cookies   
AKCEPTUJĘ
Joomla 3.1 Templates by FatCow Coupon

Zespół mediacyjny

Opublikowano: poniedziałek, 15, kwiecień 2019

Zgodnie z Uchwałą Rady Krajowej Izby Gospodarki Morskiej z dnia 20 kwietnia 2005 r. rozpoczął działalność Zespół Mediacyjny KIGM stanowiący branżowo-środowiskową, specjalistyczno – ekspercką jednostkę organizacyjną.

CEL
Zespół Mediacyjny powstał z myślą o uczestnikach procesów realizacji umów z Zamówień Publicznych i ich potrzebach wyjaśniania kwestii spornych wynikających z tego tytułu. Stwarza on alternatywę dla postępowania arbitrażowego (nakazowego) poprzez możliwość wyjaśnienia spraw spornych metodami mediacyjno-polubownymi.
W swoim gronie Zespół skupia grupę specjalistów z zakresu konsultingu inżynierskiego, a zagadnienia i problematyka morska stanowią priorytet jego działalności.

  • ZADANIA
  • Do zadań Zespołu Mediacyjnego KIGM należą mediacje w poszczególnych zakresach:
  • sporów związanych z realizacją obiektów budowlanych: lądowych i wodnych (śródlądowych i morskich)
  • sporów w zakresie oceny i wartości robót dodatkowych, występujących podczas realizacji powyższych obiektów budowlanych
  • sporów związanych z dostawami sprzętu, wyposażenia technologicznego i urządzeń dźwignicowych dla obiektów przemysłowych
  • sporów związanych z realizacją różnego rodzaju instalacji
  • sporów dotyczących rozwiązań technologicznych obiektów przemysłowych
  • sporów dotyczących bezpieczeństwa realizowanych i eksploatowanych obiektów szeroko pojętego budownictwa lądowego i wodnego, wraz z oceną bezpieczeństwa realizacji tych obiektów.

Ponadto, we wszystkich powyższych dziedzinach Zespół Mediacyjny prowadzi doradztwo i szkolenia, a także udziela pomocy w przygotowywaniu różnego rodzaju dokumentów wymaganych do działań prywatyzacyjnych.

KONTAKT
Biuro Zespołu Mediacyjnego znajduje się w siedzibie Krajowej Izby Gospodarki Morskiej
Ul. Armii Krajowej 24
81- 372 Gdynia
Tel.: (058) 661 53 75
Fax.: (058) 620-35-54
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZYCH USŁUG!!!