Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego kigm.pl Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/48/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego kigm.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami
Polityka Prywatności/Cookies   
AKCEPTUJĘ
Joomla 3.1 Templates by FatCow Coupon

Nagrody i wyróżnienia honorowe KIGM za 2019 przyznane

Opublikowano: czwartek, 04, czerwiec 2020

Kapituła Nagrody Honorowej Krajowej Izby Gospodarki Morskiej „Bursztynowej Kaczki” podczas obrad 4 czerwca 2020 postanowiła przyznać dwie "Bursztynowe kaczki" - jedną o charakterze specjalnym, dwa "Bursztynowe Jajka" oraz "Bursztynowy Ster".

Nagrodę Honorową KIGM „Bursztynowa Kaczka”

  • Morskiej Agencji Gdynia sp. z o.o.

Morska Agencja Gdynia to firma działająca na polskim rynku przedsiębiorstw w branży transportu i logistyki blisko 70 lat, Jest jedną z najbardziej wyspecjalizowanej firm tego sektora w obsłudze elementów wież wiatrowych. W roku 2019 zrealizowała rekordową w historii Polski dostawę 115 elementów turbin wiatrowych.

Nagrodę specjalną - jubileuszowa „Bursztynowa Kaczka”

  • TUiR WARTA S.A.

Niewiele firm w Polsce może się pochwalić stuletnią działalnością. TUiR Warta S.A. nie tylko funkcjonuje na polskim przez ostatnie sto lat, ale także zdołała utrzymać charakter swej działalności i nadal jest obecna w gospodarce morskiej oferując rozwiązania ubezpieczeniowe dla tej branży. Należy również podkreślić, że podczas swego funkcjonowania Warta była i jest zaangażowana w promowanie polskiej gospodarki morskiej oraz rozwój morskiego samorządu gospodarczego.

Wyróżnienie honorowe „Bursztynowe Jajko”:

  •  Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej, 

 Od ponad 20 lat PTMEW wspiera rozwój morskiej energetyki wiatrowej i promuje rozwój gospodarczy związany z morską energetyką wiatrową. Towarzystwo przez lata lobbowało za przyjęciem regulacji, które umożliwiłyby stworzenie prężnego polskiego sektora morskiej energetyki wiatrowej. Działania te miały swą kulminację w  2019, kiedy to  m.in.. działaniom PTMEW ujrzała światło dzienne tzw. ustawa offshore

 Wyróżnienie honorowe „Bursztynowe Jajko”:

  •  Zarząd Morskiego Portu Gdyni

 Za nowatorskie i pilotażowe na skalę Polski zastosowanie dronów w porcie morskim. Ogłoszony w 2019 i realizowany plan zastosowania systemu dronów oparty jest na trzech filarach: systemie  DTM (Drone Traffic Managment) do zarządzania lotami dronów nad terenem portu; kontroli przestrzeni powietrznej przez system AntiDron (detekcja, identyfikacja i neutralizacja nieautoryzowanych dronów); oraz na lotniczym systemie monitoringu.

Wyróżnienie Honorowe KIGM „Bursztynowy Ster”

  •  p. Marek Tarczyński - Przewodniczący Rady Polskiej Izby Spedycji i Logistyki

„Bursztynowym Sterem” został uhonorowany pan Marek Tarczyński Przewodniczący Rady Polskiej Izby Spedycji i Logistyki. Wyróżnienie to przyznawane jest osobie fizycznej, za niekwestionowany wykład w rozwój gospodarki morskiej i organizacji morskiego samorządu gospodarczego.

Pan M. Tarczyński od lat konsekwentnie wyraża i broni interesów sektora logistyki i spedycji morskiej w kraju i zagranicą. Jest niezwykle cenionym w branży morsko-lądowej specjalistą, posiadającym na temat TSL szeroką  i nieocenioną wiedzę, którą dzieli się na różnych forach będąc jednocześnie wyraźnym i kompetentnym głosem środowiska polskich spedytorów i logistyków.

Laureatom serdecznie gratulujemy!