Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego kigm.pl Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/48/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego kigm.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami
Polityka Prywatności/Cookies   
AKCEPTUJĘ
Joomla 3.1 Templates by FatCow Coupon

Nagrody honorowe KIGM 2011

Opublikowano: czwartek, 13, czerwiec 2019

Nagrody honorowe KIGM za rok 2010

Bursztynowa Kaczka Chipolbrok, Polsko – Chińskie Towarzystwo Okrętowe SA
Bursztynowe Jajka Maersk Polska Sp. z o.o.
  Remontowa Shipbuilding S.A.
  Crist SA.

 ***

 

Nagrody honorowe KIGM 2012

Opublikowano: czwartek, 13, czerwiec 2019
Nagrody honorowe KIGM za rok 2011
Bursztynowa Kaczka
Zarząd Morskiego Portu Gdynia SA.
Bursztynowe Jajka Maersk Polska Sp z o.o.
  Morski Instytut Rybacki – Państwowy Instytut Badawczy
  PCC International SA. 

 

***

„Bursztynową Kaczkę 2012”, czyli nagrodę honorową Krajowej Izby Gospodarki Morskiej za najbardziej spektakularne osiągnięcie w polskiej gospodarce morskiej w roku 2011 otrzymał Zarząd Morskiego Portu Gdynia SA. Uroczysta gala, na której bawiło się ok. 2 tys. osób odbyła się wczoraj w Hali Sportowo-Widowiskowej „Gdynia”.

Krajowa Izba Gospodarki Morskiej w Gdyni już po raz dwunasty rozpatrywała kandydatury spośród zgłoszonych firm i instytucji z branży morskiej. Tym razem zdecydowano, że na nagrodę zasłużył Zarząd Morskiego Portu Gdynia za osiągnięcie w roku 2011 najwyższego w 90-letniej historii portu zysku netto w kwocie 95 mln zł, o 119 proc. wyższego niż w roku 2010 i drugiego co do wielkości w historii tej spółki wyniku przeładunków – 15,9 mln ton. Nagroda choć za osiągnięcia uzyskane w ubiegłym roku ma szczególne znaczenie dla portu właśnie teraz. Jej wręczenie zbiegło się z obchodami 90-lecia gdyńskiego portu.

Oprócz nagrody głównej wręczono jeszcze wyróżnienia. Tradycyjnie były to „Bursztynowe Jajka”, a otrzymały je Maersk Polska Sp z o.o., Morski Instytut Rybacki – Państwowy Instytut Badawczy oraz PCC International SA. 

Maersk Polska Sp. z o.o. został wyróżniony za wprowadzenie w maju 2011 w ramach bezpośredniego połączenia kontenerowego – serwis AE10, łączącego terminale kontenerowe w Szanghaju i Gdańsku (DCT), największych na świecie kontenerowców typu „Emma Maersk” o pojemności 15 tys. TEU.

Morski Instytut Rybacki – Państwowy Instytut Badawczy otrzymał „Bursztynowe Jajo” za badania naukowe i prace rozwojowe w dziedzinach stwarzających naukowe podstawy zarządzania rybołówstwem morskim, a także za bardzo ważną role wyjaśniającą i mediacyjną pomiędzy środowiskiem polskich rybaków i przetwórców, a administracją państwową i Unii Europejskiej w zakresie Wspólnej Polityki Rybackiej.

PCC Intermodal SA przyznano nagrodę za przekazanie do eksploatacji w roku 2011 kolejowego terminalu intermodalnego w Kutnie, będącego obecnie centralnym elementem konsekwentnie rozwijanej sieci kolejowych przewozów intermodalnych do polskich portów morskich.
Doroczne spotkanie „Wspólna Kaczka” odbywa się tradycyjnie w drugi piątek października. Spotkanie organizowane jest od roku 2000. Obecni są na nim przedstawiciele biznesu morskiego z całej Polski i z zagranicy, głównie Europy zachodniej, firm z nimi współpracujących oraz najwyższych władz państwowych i regionalnych.

źródło : http://biznes.trojmiasto.pl/Bursztynowa-Kaczka-dla-gdynskiego-portu-n62770.html

Nagrody honorowe KIGM 2014

Opublikowano: czwartek, 13, czerwiec 2019

Nagrody honorowe KIGM za rok 2013

Bursztynowa Kaczka Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna Sp. z o.o.
Bursztynowe Jajka Euroafrica Services Limited Sp. z o.o.
  Remontowa Shipbuilding S.A.
  Loconi Intermodal S.A.

 

***

22 maja w siedzibie Krajowej Izby Gospodarki Morskiej odbyło się posiedzenie Kapituły nadającej nagrodę i trzy wyróżnienia honorowe – „Bursztynowa Kaczka” i „Bursztynowe Jajko” Krajowej Izby Gospodarki Morskiej za najbardziej spektakularne osiągnięcia w polskiej gospodarce morskiej w roku 2013 przyznane. Kapituła, w skład której wchodzą repezentanci najistotniejszych sektorów gospodarki morskiej w kraju, wybrała spośród 10 zgłoszonych kandydatur. Wyboru dokonano różnicą jednego głosu w poszczególnych kategoriach.

Nagrodę Honorową „Bursztynową Kaczkę” otrzymała:

  • Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna Sp. z o.o. za konsekwentną i owocną rewitalizację terenów przemysłowych po upadłej Stoczni Gdynia SA, które stały się w efekcie działań PSSE, we współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu SA, miejscem produkcji i usług dla innowacyjnych projektów przemysłów offshore i morskiej energetyki wiatrowej o wielomilionowej wartości.

Wyróżnienia honorowe „Bursztynowe Jajko” otrzymali:

  • Euroafrica Services Limited Sp. z o.o.
  • Remontowa Shipbuilding S.A.
  • Loconi Intermodal S.A.

Wręczenie nagrody i wyróżnień honorowych KIGM nastąpi podczas Jubileuszowego XV Spotkania Biznesu Morskiego Wybrzeża Gdańskiego „Wspólna Kaczka” 2014 w piątek, 10 października w hali Gdynia Arena.