Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego kigm.pl Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/48/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego kigm.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami
Polityka Prywatności/Cookies   
AKCEPTUJĘ
Joomla 3.1 Templates by FatCow Coupon

Rada KIGM Oddzialu Pomorskiego

Opublikowano: środa, 16, wrzesień 2020

15 września 2020 odbyło się posiedzenie Rady KIGM Pomorskiego Oddziału Regionalnego. W spotkaniu wzięli udział członkowie Rady POR, członkowie Loży oraz Sekretarz Generalny KIGM. Posiedzenie otworzył przewodniczący Rady KIGM POR p. Krzysztof Michnal, który również poprowadził posiedzenie. W porządku obrad znalazły się tematy dotyczące działań Oddziału w sprawach takich jak: apel do rządzących o zachowanie Ministerstwa Gospodarki Morskiej w obliczu informacji medialnych o możliwości jego likwidacji podczas zapowiadanej rekonstrukcji rządu. Dyskutowano o przedłożonych pismach oraz postanowiono podjąć kolejne działania mogące wspomóc podjęcie decyzji decydentów o zachowaniu ww. resortu.

Kolejnym tematem były działania Oddziału mające na celu zwrócenie uwagi władzom w Warszawie o konieczności zapewnienie finansowania z środków publicznych budowy infrastruktury dostępowej (toru wodnego) oraz falochronu w związku z projektem budowy Portu Zewnętrznego w Gdyni. Już w lipcu zostały przesłane odpowiednie pisma do Prezydenta oraz Premiera RP (pisma z końca czerwca br). Otrzymane odpowiedzi wskazują na pozytywną postawę najwyższy władz państwowych w tym względzie. Temat będzie monitorowany przez Radę Oddziału. Postanowiono, że na kolejnym posiedzeniu Rady planowanej na przełomie października i listopada temat znów trafi do porządku obrad.

W porządku obrad również znalazł się temat przygotowania propozycji zmian regulacji prawnych dotyczących uprawnień kwalifikacyjnych; sposobu i trybu sprawdzania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze i konserwacji urządzeń technicznych oraz sposobu i trybu przedłużania okresu ważności zaświadczeń kwalifikacyjnych: Wiele firm członkowski KIGM, w tym terminale portowe czy firmy szkolące w zakresie nabywania ww. uprawnień, w czasie wystąpienia pandemii COVID-19 napotkały wiele trudności związanych z przedłużaniem uprawnień dla pracowników, przeprowadzaniem egzaminów w celu otrzymania uprawnień czy w certyfikacji stanu użytkowanych urządzeń. W związku z powyższym postanowiono przygotować do końca września – we współpracy z odpowiednimi urzędami propozycje zmian przepisów, które dotycząc ww. tematu. Główne założenia zmian skierowane są na zmodernizowanie i przystosowanie przepisów do nowoczesnych możliwości jakie daje postęp techniczny w tym do wykorzystania nowoczesnych środków komunikacji na odległość w ww. kwestiach.

W części poświęconej wolnym wnioskom rozmawiano na temat projektu portu do budowy i obsługi wież wiatrowych w porcie w Gdyni. W związku z wieloma niewiadomymi i  różnymi poglądami na ww. kwestię postanowiono zaprosić przedstawiciela ZMP Gdynia na następną Radę Oddziału by przybliżył prace nad projektem i przedstawił na jakim etapie on się znajduje..