Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego kigm.pl Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/48/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego kigm.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami
Polityka Prywatności/Cookies   
AKCEPTUJĘ
Joomla 3.1 Templates by FatCow Coupon

Rada Krajowej Izby Gospodarki Morskiej

Opublikowano: środa, 04, listopad 2020

29 października br. odbyło się posiedzenie Rady KIGM. Posiedzenie zostało przeprowadzone zgodnie z obostrzeniami sanitarnymi, gdzie większość członków rady więziło udział w trybie on-line.

Głowniami tematami jakimi zajęła się Rada było przyjęcie tekstów jednolitych Regulaminów Oddziałów KIGM – Pomorskiego i Zachodniopomorskiego, które wcześniej zostały przyjęte przez Rady Oddziałów.

Następnie zebrani zapoznali się ze sprawozdaniem Sekretarza Generalnego, który przedstawił informacje z działań swoich i Biura KIGM w okresie od czerwca do października br. Sekretarz Generalny przedstawił działania wynikającej z Statutu KIGM – m.in. propozycje mające na celu zmianę regulacji prawnych wpływających na działalność firm członkowskich KIGM – w szczególności w czasie pandemii; działalności promocyjnej polskiej branży morskiej – jak np. zgłoszenie firm członkowskich KIGM do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP, lobowaniu na rzecz firm członkowskich KIGM – zapewnienie finansowania publicznego na inwestycje, współpracy z organizacjami otoczenia biznesu jak Krajowa Izba Gospodarcza czy Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw; o działaności informacyjnej dla Członków Izby jak np. organizacja webinarium dotyczącego Pracowniczych Planów Kapitałowych. Następnie omówiono sprawozdanie finansowe za pierwsze 9 miesięcy 2020 i negatywny wpływ pandemii na sytuację poszczególnych działów KIGM i wyniki prowadzonej przez nie działalności komercyjnej.

W wolnych wnioskach i dyskusji rozmawiano o trudnościach wynikających z zlikwidowania Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej - problemach komunikacyjnych i kompetencyjnych; zebrani przedstawili sytuację w swych firmach i wpływ pandemii na ich działalność; poruszono temat problemów w edukacji morskiej – głównie wynikających z niejasności prawnych - zaplanowano wspólne działania podmiotów tej branży zrzeszonych w KIGM w celu ich rozwiązania.