Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego kigm.pl Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/48/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego kigm.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami
Polityka Prywatności/Cookies   
AKCEPTUJĘ
Joomla 3.1 Templates by FatCow Coupon

Rada KIG

Opublikowano: poniedziałek, 03, styczeń 2022

17 grudnia 2021 odbyło się posiedzenie Rady Krajowej Izby Gospodarczej. Podczas spotkania, które odbyło się w sposób hybrydowy (tradycyjny i on-line) władze KIG przedstawiły  informację z działalności Izby od lipca do grudnia 2021. Przyjęto program działania KIG wraz z planem finansowym na 2022 rok. Wśród działań omawiano m.in.  współpracę KIG z organizacjami członkowskimi w zakresie działalności samorządowej, działalności głównego ekonomisty KIG i biura polityki gospodarczej.

Mówiono o kształtowaniu wizerunku KIG i organizacji członkowskich w 2022; Działalności jednostek organizacyjnych KIG jak arbitraż, Centrum Kreatywności Targowa czy problematyce unijnej i sytuacji przedsiębiorców w związku z wprowadzaniem nowych regulacji podatkowych.

W planie działalności znalazły się również informacje nt. działalności spółek i fundacji związanych z KIG w tym m.in. planów działania odnoszących się do Zakładu Recyklingu Statków Szczecin sp. z o.o., którego funkcjonowanie jest planowane na terenie Stoczni Szczecińskiej Wulkan w ramach projektu „Demontaż jednostek pływających”.
W punkcie sprawy statutowe i członkowskie odbyło się zaległe ślubowanie członków Rady KIG. Wśród składających ślubowanie znalazł się m.in. Rafał Machowiak, sekretarz generalny KIGM.

Po obradach p. Łukasz Paszkiewicz, prezes zarządu, PK Capital Sp. z o.o. w swym wystąpieniu "ROK 2022 – JAKI BĘDZIE DLA POLSKI" przedstawił swe analizy i prognozy na najbliższe 12 miesięcy. Następnie p. Janusz Jankowiak, główny ekonomista z Polskiej Rady Biznesu przedstawił swoje przewidywania co do gospodarki w 2022. Obie wypowiedzi w wydźwięku mało optymistycznym.