Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego kigm.pl Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/48/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego kigm.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami
Polityka Prywatności/Cookies   
AKCEPTUJĘ
Joomla 3.1 Templates by FatCow Coupon

Droga Czerwona - Komisja GMiŻŚ

Opublikowano: wtorek, 01, marzec 2022

22 lutego odbyło się posiedzenie sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. W porządku obrad znalazł się punkt: Rozpatrzenie informacji na temat lądowego zaplecza polskich portów morskich ze szczególnym uwzględnieniem prac związanych z planowaną budową Drogi Czerwonej w Gdyni. 

Na posiedzeniu KIGM była reprezentowana przez przewodniczącego Rady KIGM Pomorskiego Oddziału Regionalnego p. Krzysztofa Michnala, p. Andrzeja Łuca, członka Komisji Rewizyjnej KIGM oraz sekretarza generalnego Rafała Machowiaka.

Podczas obrad strona rządowa przekazała informację, że jeszcze w tym roku (2022) rozpoczną się prace nad Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowym dot. Drogi Czerwonej. Do 2025 roku mają być zakończone prace projektowe a w roku 2026 ma zostać ogłoszony przetarg. Możliwy termin ukończenia Drogi Czerwonej to 2029.

KIGM z satysfakcją przyjęła powyższą informację oraz wskazanie przybliżonych dat realizacji projektu. Postęp prac będzie oczywiście nadal monitorowany przez Izbę i jej oddział Pomorski, podobnie jak będą prowadzone wszelkie możliwe działania mające na celu zapewnienie realizacji, w tym, finansowania projektu.