Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego kigm.pl Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/48/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego kigm.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami
Polityka Prywatności/Cookies   
AKCEPTUJĘ
Joomla 3.1 Templates by FatCow Coupon

Żegnamy Profesora Bogumiła Łączyńskiego

Opublikowano: piątek, 05, maj 2023

 

 
zdj. Uniwersytet Morski

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o nagłej śmierci
Profesora kpt. ż. w. Bogumiła Łączyńskiego,

W naszej pamięci pozostanie jako osoba która praktycznie całe swoje życie zawodowe związał z gospodarką morską - jako nauczyciel i wykładowca, jako naukowiec, przedsiębiorca oraz działacz społeczny.

Pan Profesor był wychowawcą i nauczycielem wielu pokoleń marynarzy i oficerów floty handlowej. Jego wkład w działalność i rozwój polskiego szkolnictwa morskiego
i gdyńskiej uczelni jest nieoceniony. Angażował się w wiele projektów o charakterze naukowo-dydaktycznym. Pełnił wiele ważnych funkcji w "WSM-ce", późnej Akademii i w końcu na Uniwersytecie Morskim w Gdyni.

Pan Łączyński był także przedsiębiorcą, twórcą i dyrektorem Academy Maritime Service Ltd,
która za swą działalność została nagrodzona Wyróżnieniem Honorowym KIGM „Bursztynowym Jajkiem”.

Pan Bogumił poświęcał swój czas również biorąc czynny udział w pracach organizacji skupiających przedsiębiorców branży morskiej, przyczyniając się do tworzenia i rozwoju samorządu polskiej gospodarki morskiej.

Przez 25 lat związany był z Krajową Izbą Gospodarki Morskiej, był jednym z założycieli naszej Izby. Zawsze służył radą i doświadczeniem, zawsze mogliśmy liczyć na jego obecność, aktywność i pomoc.

Cześć jego pamięci!

Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i bliskim
składają władze i pracownicy Krajowej Izby Gospodarki Morskiej.