Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego kigm.pl Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/48/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego kigm.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami
Polityka Prywatności/Cookies   
AKCEPTUJĘ
Joomla 3.1 Templates by FatCow Coupon

Posiedzenie Loży KIGM - Polska Bandera

Opublikowano: piątek, 22, listopad 2019

21 listopada 2019 w siedzibie KIGM odbyło się, już drugie w tym miesiącu, posiedzenie Loży KIGM którego jedynym tematem była dyskusja projektu „Polska Bandera” przygotowanego przez Polskie Stowarzyszenie zarządców Polski Związek Przedsiębiorców Żeglugowych (były Polski Związek Zarządców Statków). Temat przedstawił i referował p. kpt. Tadeusz Hatalski, członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP.

Prezentacja skoncentrowała przedstawiona była dwutorowo.

Po pierwsze p. kpt. Hatalski omówił zagrożenia dla polskich marynarzy oraz budżetu państwa jakie niesie za sobą orzeczenie C-631/17. Jednocześnie wskazał, że jest to również pewna szansa na uregulowanie statusu zabezpieczeń socjalnych marynarzy, a przy okazji, być może również okazja na ponowne zainteresowanie władz omawianym projektem.

Po drugie pan kapitan przedstawił szczegółowo elementy całego projektu włączając w to korzyści ekonomiczne jakie mogą płynąć z wdrożenia projektu.

Po prezentacji zaczęły się pytania do prelegenta, a potem dyskusja. W konsekwencji przeprowadzonej prezentacji oraz rozmów Loża KIGM postanowiła rekomendować Radzie KIGM przedstawiony projekt jako warty wspierania.

Dokumenty związane z projektem można znaleźć w poniższych linkach::

- orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości UE – zagrożenia i szanse

- przywrócić polska banderę – projekt w skrócie

- przywrócić polska banderę – drugi etap

- projekt ustawy Polskiego Związku Przedsiębiorców Żeglugowych (wraz z OSR, założenia, załączniki z wyliczeniami)

Film promujący projekt znajduje się poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=-5BLAaF9B84

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem.