Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego kigm.pl Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/48/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego kigm.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami
Polityka Prywatności/Cookies   
AKCEPTUJĘ
Joomla 3.1 Templates by FatCow Coupon

XIII. Zgromadzenie Ogołne Członków Pomorskiego Oddziału Regionalnego

Opublikowano: piątek, 29, maj 2020

28 maja 2020 odbyło się XIII. Zgromadzenie Ogólne Członków Krajowej Izby Gospodarki Morskiej Pomorski Oddział Regionalny.Zgromadzenie zostało przeprowadzone dwutorowo - w zależności od wymaganej formy głosowania. W punktach porządku Zgromadzenia, gdzie można było głosować jawnie, głosowano za pomocą środków komunikacji na odległość. Natomiast głosowanie tajne odbyło się poprzez wrzucanie kart do głosowania z listą kandydatów do urny wystawionej w sekretariacie Szkoły Morskiej w Gdyni w wyznaczonym dniu i godzinach przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych.

W porządku obrad Zgromadzenia znalazło się sprawozdanie z działalności Rady KIGM POR za okres od 24 maja 2019 do 28 maja 2020. Rada otrzymała absolutorium za swe działania w okresie sprawozdawczym.

 

Przyjęto również plan działania na lata 2020/2021. Wiodącymi tematami mają być: monitorowanie prac rządu dotyczących zmian w regulacjach dotyczących portów i przystani morskich; monitorowanie samorządów (Gdyni, Gdańska) w sprawach zagospodarowania przestrzennego graniczącego z terenami portów morskich; monitorowanie prac rządu i parlamentu w sprawach związanymi z zatrudnieniem na morzu i przywróceniem polskiej bandery (we współpracy z Polskim Związkiem Przedsiębiorców Żeglugowych); transport kontenerów z/do polskich portów morskich z uwzględnieniem tras transportu intermodalnego; monitorowanie prac rządu i władz lokalnych w sprawach związanych z kształceniem średnim i zawodowym.

Rok 2020 to również koniec kadencji obecnej Rady KIGM. W związku z tym wybrano również nową Radę KIGM Pomorskiego Oddziału Regionalnego.

W wyniku przeprowadzonych wyborów następujące osoby zostały członkami Rady KIGM POR na lata 2020-2024.

 Andrzej Brzózka - Naftoport

Piotr Bura - Zarząd Morskiego Portu Gdańsk

Piotr Frankowski - Namiary na Morze i Handel

Jan Jarmakowski - Hutchisons Port Gdynia

Maciej Krzesiński - Zarząd Morskiego Portu Gdynia

Krzysztof Michnal - Szkoła Morska

Cezary Łuczywek - Green Management 

Michał Pastuszek - Przedsiębiorstwo Robót Portowych "Doker"

Grzegorz Pettke - Polski Rejestr Statków

Tomasz Szubrycht - Akademia Marynarki Wojennej

Wojciech Szymulewicz - Batycki Terminal Kontenerowy

 

Najbliższe posiedzenie Rady odbędzie się prawdopodobnie w czerwcu br. Wybrany osobom – gratulujemy.