Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego kigm.pl Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/48/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego kigm.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami
Polityka Prywatności/Cookies   
AKCEPTUJĘ
Joomla 3.1 Templates by FatCow Coupon

Polish Logistics Day, Praga 2022

Opublikowano: poniedziałek, 17, październik 2022

11 października 2022 w Pradze, w siedzibie polskiej ambasady odbył się „Polish Logistics Day”, wydarzenie mające na celu promocję polskiej logistyki w Czechach. Za organizację części poświęconej ofercie branży morskiej była Krajowa Izba Gospodarki Morskiej. W tym bloku udział wzięły następujące firmy z prezentacjami zatytułowanymi:

  • Zarząd Morskich Portów Szczecin Świnoujście, „Place of many possibilities”,
  • Zarząd Morskiego Portu Gdynia, „Port of Gdynia – gateway for Czech Logistics.”,
  • Baltic Container Terminal, „BCT offer for Czech market”,
  • Polferries, „We connect Europe with Scandinavia since 1976”.
  • Adampol, „30 years of experience in logistics solutions”,
  • DCT Gdańsk. „DCT Gdansk The Gate to Central and Eastern Europe”.

Obok firm branży morskiej swe oferty przedstawiła też Polska Izba Spedycji i Logistyki oraz inne podmioty związane z branżą logistyczną jak np. Centralny Port Komunikacyjny, Allegro, Orlen UniCre czy Farada Group.

Spotkanie otworzył Ambasador RP p. Mateusz Gniazdowski oraz, za pomocą środków komunikacji na odległość, p. Rafał Weber, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.Po prezentacjach i rozmowach B2B uczestnicy bloku gospodarki morskiej zrzeszeni w KIGM udali się na spotkanie do Czeskiej Izby Gospodarczej by zapoznać się z wybranymi aspektami gospodarki Czech, głównie związanymi z transportem, a także by wziąć udział w prezentacji najnowszych osiągnięć czeskiej techniki w zakresie bezpieczeństwa i ich zastosowania w transporcie, też w portach.„Polish Logistics Day” wpisuję się w wieloletnią działalność KIGM na rzecz promocji polskiej branży morskiej, w szczególności w krajach znajdujących się na tzw. zapleczu naszych portów. W przyszłym roku planowane są kolejne wydarzenia w tym zakresie.

Podczas  spotkania w Pradze Izba była reprezentowana przez sekretarza generalnego KIGM p. Rafał Machowiaka.

Krajowa Izba Gospodarki Morskiej dziękuje p. Ambasadorowi za zaproszenie do udziału w wydarzeniu, miłe przyjęcie oraz pomoc w przygotowaniu wydarzenia. Dziękujemy również załodze ambasady za wsparcie w organizacji naszego bloku, w szczególność p. Danielowi Piekarskiemu, I. Radcy Ambasady. Dziękujemy też Czeskiej Izbie Gospodarczej i p. ministrowi Janowi Sechertowi (byłemu ambasadorowi Czech w Polsce), za zaproszenie i spotkanie.

Relacja fotograficzna na naszej stronie facebook: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.430458995888985&type=3