Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego kigm.pl Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/48/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego kigm.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami
Polityka Prywatności/Cookies   
AKCEPTUJĘ
Joomla 3.1 Templates by FatCow Coupon

Szkolenie PPP w Elblągu

Opublikowano: poniedziałek, 03, październik 2022

28 września 2022 w Elbląskim Parku Technologicznym odbyło się szkolenie „Partnerstwo Publiczno-Prywatne w portach morskich”, skierowane do zarządzających małym i średnimi portami oraz marinami, a także do ich właścicieli – władz samorządowych. Na szkoleniu prezentowano informacje dotycząc samej idei partnerstwa, regulacji prawnych obowiązujących w tym zakresie, wytycznych dla chcących skorzystać z tego rozwiązania, a także wiele przykładów projektów z Polski i UE, gdzie partnerstwo miało zastosowanie. Pokazano też różnic pomiędzy różnymi rozwiązania finansowo-prawnymi związanymi z inwestycjami w infrastrukturę oraz świadczeniem usług na terenach portowych takimi jak: dzierżawą, licencją a PPP.

Szkolenie zostało zorganizowane przez Ministerstwo Funduszy i Rozwoju Regionalnego przy współpracy z KIGM. Prelegentami byli przedstawiciele ministerstwa, prawnicy, doradcy z zakresu inwestycji portowych oraz osoby odpowiedzialne za wdrażanie projektów PPP np. w gdyńskim porcie.
Szkolenie spotkało się z dużym zainteresowaniem nie tylko wśród przedstawicieli samorządów i zarządzających portami z okolic Elbląga oraz Zalewu Wiślanego – do Elbląga przyjechali zainteresowani z Gdyni, Władysławowa czy Wolina.

Zainteresowanych PPP zapraszamy na przygotowany przez Ministerstwo kurs on-line, gdzie można w przystępny i kompleksowy sposób przyswoić podstawy partnerstwa - https://pppszkolenia.gov.pl/login/index.php