Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego kigm.pl Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/48/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego kigm.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami
Polityka Prywatności/Cookies   
AKCEPTUJĘ
Joomla 3.1 Templates by FatCow Coupon

Rada KIGM 3/2022

Opublikowano: poniedziałek, 03, październik 2022

21 września 2022 odbyło się trzecie w tym roku posiedzenie Rady KIGM. Głównymi tematami obrad był apel Polskiego Związku Przedsiębiorców Żeglugowych o udział w pracach nad zmianami w ustawodawstwie dot. zabezpieczenia społecznego marynarzy. Pozytywną odpowiedź na apel oraz udział w pracach nad zmianami rekomendowała Rada KIGM Pomorskiego Oddziału Regionalnego, która obradowała  12 września wraz z zaproszonymi przedstawicielami armatorów polskich zrzeszonych w oddziale pomorskim KIGM. Rada Krajowa jednogłośnie podjęła uchwałę o zaangażowania się w ww. prace.

Innymi tematami posiedzenia m.in. podjęcie decyzji o zaangażowaniu się KIGM w konsultacje społeczne poświęcone rewizji oraz zmianom ramowym struktury Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD) – nowelizacji klasyfikacji PKD 2007. Zgodnie z harmonogramem przedstawionym przez GUS wnioski o zmianę w kwalifikacjach należy przesyłać do urzędu do 31 marca 2023. Nowa Kwalifikacja zacznie obowiązywać od 2025 roku. KIGM zwróci się do wszystkich członków Izby oraz organizacji i instytucji współpracujących o wspólne prace w tym temacie.