Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego kigm.pl Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/48/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego kigm.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami
Polityka Prywatności/Cookies   
AKCEPTUJĘ
Joomla 3.1 Templates by FatCow Coupon

Wizyty w ambasadach krajów nadbałtyckich - Dyplomatyczne Otwarcie Roku

Opublikowano: poniedziałek, 13, luty 2023

W dniach 8-9 lutego br, sekretarz generalny KIGM Rafał Machowiak odwiedził w Warszawie ambasady należące do krajów basenu Morza Bałtyckiego. Spotkał się z przedstawicielami placówek dyplomatycznych Danii, Szwecji, Finlandii, Estonii, Litwy i Łotwy. 

 Podczas spotkań nakreślono różne płaszczyzny możliwej współpracy między a wydziałami ekonomicznymi ambasad czy biur promocji rodzimego biznesu. Uznano, że poza tradycyjnymi zagadnieniami dotyczącymi współpracy związanej z branżą morską, w najbliższym czasie kwestie najważniejszymi kwestiami mogą być bezpieczeństwo portów i żeglugi, w tym cyberbezpieczeństwo; wyzwania dotyczące transformacji energetycznej, w tym przygotowanie portów, terminali i ich użytkowników do skracania śladu węglowego i „zero-emisyjności”; ochrona środowiska naturalnego Bałtyku.

Powyższa współpraca na ww. obszarach może objąć zarówno nawiązywanie kontaktów i prezentację firm zajmujących się produkcją sprzętu, ofertą rozwiązań, transferem technologii, usługami czy kształceniem kadr. Kooperacja może też dotyczyć współorganizacji ambasad czy narodowych agencji promocji biznesu z KIGM: wydarzeń mających na celu wymianę doświadczeń; wizyt studyjnych; misji handlowych czy innych działań mających na celu promocję przedsiębiorstw branży morskiej czy zagadnień wymienionych powyżej. 

Rozmawiano o tegorocznych Międzynarodowych Targach Morskich „Baltexpo”, ich nowej formule oraz możliwości udziału w nich firm lub/i państw reprezentowanych przez odwiedzone placówki.

Po drugim dniu wizyty w stolicy, w czwartkowy wieczór, już w mniej formalne atmosferze, kontynuowano rozmowy na organizowanym przez Krajową Izbę Gospodarki „Dyplomatycznym Otwarciu Roku” #DOR2023.