Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego kigm.pl Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/48/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego kigm.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami
Polityka Prywatności/Cookies   
AKCEPTUJĘ
Joomla 3.1 Templates by FatCow Coupon

Powiatowy Urząd Pracy w GCT.

Opublikowano: poniedziałek, 19, czerwiec 2023

W poniedziałek, 19 czerwca, w ramach współpracy pomiędzy Krajową Izbą Gospodarki Morskiej a Powiatowym Urzędem Pracy w Gdyni odbyło się spotkanie pracowników PUP z przedstawicielami Gdyńskiego Terminalu Kontenerowego.

Było to pierwsze z planowanej serii spotkań, których celem ma być przybliżenie pracownikom Urzędu stanowisk pracy i zawodów w gospodarce morskiej naszego regionu, a firmom naszej branży zaprezentować Urząd i jego ofertę dla pracodawców.   

   

Podczas poniedziałkowego spotkania panie z delegacji urzędu mogły zapoznać się ze specyfiką pracy na terminalu kontenerowym, wymaganych od pracowników uprawnieniach i kwalifikacjach.
Gospodarza terminalu reprezentowała pani p. Wioletta Hołomej, Dyrektor Pionu Operacyjnego GCT, która, wspierana przez pracowników firmy, opowiedziała o specyfice i wymaganiach najbardziej poszukiwanych na terminalu pracowników. Pani Agnieszka Majewska, Kierownik Działu Pośrednictwa Pracy i Poradnictwa Zawodowego PUP przedstawiła możliwości, jakie daje współpraca z Urzędem podczas rekrutacji i w zakresie poszukiwania pracowników.

Po dyskusji, wymianie pytań i odpowiedzi z obydwu stron, odbyła się wizyta na terminalu, gdzie pracownicy PUP mogli zobaczyć, jak w rzeczywistości wygląda praca na poszczególnych, wcześniej omawianych, stanowiskach pracy.