Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego kigm.pl Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/48/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego kigm.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami
Polityka Prywatności/Cookies   
AKCEPTUJĘ
Joomla 3.1 Templates by FatCow Coupon

Słowacko-Polskie Forum Biznesu

Opublikowano: środa, 30, październik 2019

      Ambasada Słowacji w RP      Sponsor wydarzenia:

29 października 2019 w siedzibie Zarządu Morskiego Portu w Gdyni, odbyło się Słowacko-Polskie Forum Biznesu, organizowane przez Ambasadę Republiki Słowacji w Warszawie oraz SARIO (Słowacką Agencję Rozwoju Handlu i Inwestycji) z Bratysławy przy współpracy z Krajową Izbą Gospodarki Morskiej.

Do Gdyni przyjechali przedstawiciele ww. instytucji oraz przedstawiciele firm transportowych ze Słowacji. Obecne były również słowackie firmy prawnicze.
Stronę polską reprezentowały terminale portowe (Baltic Container Terminal, HES, Hutchison Ports Gdynia, OT Port Gdynia) oraz firmy żeglugowe (Finnlines, Stena, Unifeeder).

 

Gości przywiał Maciej Bąk - wiceprezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia, Zuzanna Ščepánová – radca ekonomiczny Ambasady Słowacji oraz Rafał Machowiak – Sekretarz Generalny KIGM.

Podczas spotkania reprezentujący gdyński port Jakub Koczara przedstawił prezentację dotyczącą portu w Gdyni, stanu obecnego oraz planowanych inwestycji. Po prezentacji miał miejsce ekspercki panel dyskusyjny, w którym wzięli udział, Wojciech Szymulwecz (BCT), Łukasz Wałuszko (OT Port Gdynia), Rafał Kwapisz (Finnlines), Paweł Hillar (Stena), Marcin Jaczewski (Unifeeder). Moderacją panelu zajął się Rafał Machowiak.

Panel został podzielony na cztery bloki – Polityka, Geografia, Sprawy społeczne, Ekonomia.

W wymienionych blokach znalazły się takie zagadnienia jak Brexit, droga do Skandynawii, braki kierowców w transporcie międzynarodowym, trendy i problemy w transporcie morskim i lądowym, Wszystkie powyższe tematy dyskutowano w aspekcie możliwości obsłużenia ładunków z i na Słowację przez port w Gdyni oraz firmy żeglugowe działające na jego terenie. Po zakończeniu dyskusji paneliści przedstawili również ofertę swych firm wykraczające poza obszar Wielkiej Brytanii oraz Skandynawii.

Po przerwie kawowej i rozmowie w kuluarach strona słowacka przedstawiła swoje prezentacje. Dominika Porubská z SARIO mówiła o „Słowacji przyjaznej dla biznesu”. Były również wystąpienia firm prawniczych oraz firm transportowych i logistycznych.

Spotkanie uwieńczył lunch i rozmowy B2B. Ambasada Słowacka uświetniła lunch serwując słowackie wina i piwo .

Na zakończenie wizyty w Gdyni delegacja słowacka udała się na objazd terminali portu w Gdyni.

KIGM dziękuje wszystkim uczestnikom za udział w wydarzeniu, w szczególności za aktywny udział w panelu i wizyty na terminalach.

Szczególne podziękowania Krajowa Izba Gospodarki Morskiej kieruje do Zarządu Morskiego Portu w Gdyni za ogromną pomoc i wsparcie w zorganizowaniu przedsięwzięcia.

galerię ze zdjęciami z wydarzenia można obejrzeć na fb Izby.