Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego kigm.pl Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/48/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego kigm.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami
Polityka Prywatności/Cookies   
AKCEPTUJĘ
Joomla 3.1 Templates by FatCow Coupon

Polskie Dni Morza i spotkanie Marine Club

Opublikowano: czwartek, 05, grudzień 2019

W ramach przygotowywania przyszłorocznych wydarzeń promujących polski biznes morski za granicą, które przyjęło się nazywać Polskim Dniem Morza, na początku grudnia br. sekretarz generalny KIGM, Rafał Machowiak odwiedził Czechy i Słowację.

Pierwsze spotkanie odbyło się 3 grudnia w w praskim Biurze Handlowym PAIH, gdzie rozmawiano o możliwości zaangażowania się Biura w przygotowanie Dnia Morza i zakresie pomocy jakie może ono udzielić organizatorom. Podobne rozmowy miały miejsce podczas wizyty w Pałacu Fürstenbergów w Pradze, gdzie mieści się ambasada RP. Pani Ambasador Barbara Ćwioro wyraziła zainteresowanie powrotu do idei Polskiego Dnia Morza w Pradze (ostatnie odbyło się w 2012 r.) i zapewniła wszelkie możliwe wsparcie jakiego ambasada może udzielić.

Następnego dnia, również w Pradze, odbyło się spotkanie Marine Club – organizowanego dwa razy w roku przez Stowarzyszenie Spedycji i Logistyki Republiki Czeskiej. Zebranych, członków Stowarzyszenia, dziennikarzy i zaproszonych gości przywitał dyrektor stowarzyszenia dr Petr Rożek.

Podczas spotkania gościem specjalnym był Port Gdynia. Tomasz Zarzycki reprezentujący ZMPG przedstawił prezentację nt. możliwości portu w Gdyni oraz jego ofertę skierowaną dla potencjalnych partnerów z Czech. Jego wystąpienie uzupełnili przedstawiciele Terramaru oraz Unifeedera. Obok polskich prelegentów, wystąpili również przedstawiciele portu Hamburg, Mearska i Metransu. Spotkanie zostało uświetnione kolacją, na którą zaprosił zebranych Port Gdynia.

Po spotkaniu w Marine Club rozmawiano o planowanych wspólnie przez Izbę i Stowarzyszenie wydarzeniach promocyjnych. Członkowie Stowarzyszenia, którzy odwiedzili Polskę podczas zeszłorocznej wizyty studyjnej Słowaków i Czechów organizowanej przez KIGM w portach Trójmiasta wysoko ją ocenili. Podobne wydarzenie ma obyć się w 2020 i prawdopodobnie obejmie porty w Szczecinie i Świnoujściu, niewykluczone, że również Trójmiasta. Rozmawiano też o możliwej dwustronnej współpracy lobbingowej Stowarzyszenia i Izby ws. rozwoju infrastruktury obu krajów oraz o innych działaniach, które mogą się przyczynić do zwiększenia współpracy gospodarczej obu krajów.

5 grudnia, w Bratysławie, sekretarz generalny KIGM spotkał się z ambasadorem RP na Słowacji - p. Krzysztofem Strzałką. Rozmawiano o konieczności kontynuacji działań promujących polską gospodarkę morską na Słowacji, w szczególności polskie porty. Następnie odbyło się spotkanie robocze, na którym omawiano konkretne, wspólne przedsięwzięcia. Kalendarz zostanie ogłoszony na początku przyszłego roku.

 

Krajowa Izba Gospodarki Morskiej dziękuję Zarządowi Morskiego Portu Gdynia za zaproszenie do udziału w spotkaniu Marine Club oraz wsparcie w realizacji podjętych działań.