Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego kigm.pl Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/48/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego kigm.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami
Polityka Prywatności/Cookies   
AKCEPTUJĘ
Joomla 3.1 Templates by FatCow Coupon

Spotkania w Warszawie - styczeń 2023

Opublikowano: piątek, 20, styczeń 2023

Wizyta w Warszawie

12 stycznia 2023 sekretarz generalny KIGM p. Rafał Machowiak spotykał się w Ambasadzie Republiki Czeskiej w Warszawie z p. Janem Tomaskiem, pierwszym radcą ambasady oraz p. Jakubem Rudym, radcą ambasady. Tematem rozmów były współpraca gospodarcza między Czechami a polską branżą morską i możliwe płaszczyzny wspólnych działań na rzecz promocji czeskiego i polskiego biznesu. W związku z planowaną misją gospodarczą do Pragi poruszono temat o możliwej rewizycie potencjalnych czeskich partnerów w polskich portach oraz o możliwym zaangażowaniu ambasady w tej kwestii.

 

Rozmawiano również o wsparciu ambasady w dystrybucji informacji o możliwości wzięcia udziału biznesu czeskiego w Międzynarodowych Targach Morskich Baltexpo w październiku br.  W tegorocznej odsłonie targi Baltexpo będą ciekawą propozycją dla firm mających w swej ofercie usługi i rozwiązania, które mogą być wykorzystane w gospodarce morskiej. Zaoferowano również pomoc w kontaktach z odpowiednimi ośrodkami decyzyjnymi, organizacjami gospodarczymi czy firmami w Czechach.

Tego samego dnia w Ośrodku Studiów Wschodnich w Warszawie sekretarz spotkał się z przedstawicielami Ośrodka – wicedyrektorem p. Jakubem Jakubowskim, p. Andrzejem Sadeckim i  p. Konradem Popławskim.

 Rozmawiano o wzajemnej współpracy w zakresie wymiany informacji, wspólnych przedsięwzięciach czy wspieraniu działań mających na celu promocję polskiej branży morskiej oraz wiedzy o niej zarówno w kraju i zagranicą.

Wizytę w Warszawie zwieńczyła Konferencja Noworoczna ogranizowana przez Polską Izbę Spedycji i Logistyki.