Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego kigm.pl Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/48/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego kigm.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami
Polityka Prywatności/Cookies   
AKCEPTUJĘ
Joomla 3.1 Templates by FatCow Coupon

II Regaty Gospodarki Morskiej im. Tadeusza Wendy w Gdyni

Opublikowano: poniedziałek, 17, lipiec 2023

 

fot. Bartosz Madejski, udostępniona przez Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

W piątek, 14 lipca 2023 roku odbyły się II Regaty Gospodarki Morskiej im. Tadeusza Wendy. To cykliczna impreza, zrzeszająca przedstawicieli gospodarki morskiej i portowej, zainaugurowana w zeszłym roku z okazji 100-lecia obchodów powstania Portu Gdynia.

Regaty uroczyście otwarto w Marinie Yacht Park w Gdyni. Gośćmi specjalnymi byli - podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Grzegorz Witkowski, prezes Dalmor S.A. p. Katarzyna Stanulewicz, prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego p. Bogusław Witkowski, wnuczka inżyniera Tadeusza Wendy p. Hanna Wenda-Uszyńska oraz wiceprezesi p. Kazimierz Koralewski i Maciej Bąk z Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. KIGM reprezentował Sekretarz Generalny p. Rafał Machowiak.

Uczestnicy regat złożyli kwiaty pod pomnikiem budowniczego gdyńskiego portu Tadeusza Wendy, patrona II Regat Gospodarki Morskiej.

W tym roku w regatach, które odbywały się w randze mistrzostw Gdyni, wystartowało aż 13 kilkuosobowych załóg, to prawie dwa razy więcej niż w roku ubiegłym. Załogi rywalizowały na jachtach klasy 2020 przy zmiennej pogodzie, ale do ostatniego metra toczyła się wyrównana walka. Sędzią główną regat była p. Katarzyna Góralska, mistrzyni świata w żeglarskiej klasie Micro.

Zwycięzcą II Regat Gospodarki Morskiej im. Tadeusza Wendy został zespół  Zarządu Morskiego Portu Gdynia w składzie: Jacek Sadaj, Magdalena Dobrosielska, Dominik Sychowski.
II miejsce zajęła załoga Gdynia Container Terminal w składzie: Mikołaj Magiełka, Anna Skerka, Marcin Pytko i Katarzyna Wolska, która znacznie poprawiła swój wynik w porównaniu do roku ubiegłego.
III miejsce w regatach zajęli debiutanci, załoga MSC w składzie: Przemysław Antoniewski, Krzysztof Wnętrzak, Tomasz Grzenia i Maciej Bicki.

"Postanowiliśmy zintegrować branżę morską, a nie ma lepszej ku temu okazji niż wspólne regaty" powiedział reprezentującego organizatora Zarząd Morskiego Portu Gdynia Aleksander Wicka, szef Działu Marketingu ZMPG.

Natomiast lider załogi, która wygrała Regaty - Jacek Sadaj, prezes zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A.,  powiedział: "Cieszę się, że po raz drugi spotykamy się na tych regatach i to w tak szczególnym miejscu, jak ta najpiękniejsza marina na Bałtykiem (...). Załoga, czy to w pracy czy na wodzie, musi być ze sobą zgrana, tylko wtedy osiąga sukces".

Gospodarzem regat była Marina Yacht Park Gdynia, organizatorem Zarząd Morskiego Port Gdynia S.A., a partnerami: Polskie Stowarzyszenie Klasy 2020, Fundacja Aktywnie i Zdrowo oraz Pomorski Związek Żeglarski.

Zwycięzcom i wszystkim drużynom, które wzięły udział w Regatach serdecznie gratulujemy!