Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego kigm.pl Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/48/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego kigm.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami
Polityka Prywatności/Cookies   
AKCEPTUJĘ
Joomla 3.1 Templates by FatCow Coupon

Studia podyplomowe na Uniwersytecie Gdańskim

Opublikowano: wtorek, 21, listopad 2023

Uniwersytet Gdański uruchamia trzecią edycję studiów podyplomowych Edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju: morska energetyka wiatrowa, które są organizowane przez Centrum Zrównoważonego Rozwoju UG i Centrum Badań nad Gospodarką Morską UG. To studia z dużym potencjałem, kształcące kadry dla jednego z najszybciej rozwijających się sektorów energetycznych w Polsce, w Europie i na świecie.

To jedyne studia podyplomowe w Polsce, które nastawione są na wzmacnianie kompetencji w sektorze offshore z myślą o realizacji celów zrównoważonego rozwoju.

 

Studia skierowane są do osób, które posiadają co najmniej tytuł licencjata i są zainteresowane pracą w sektorze morskiej energetyki wiatrowej, a także wszystkich tych, którzy chcą rozwinąć swoje kompetencje w tym obszarze.

W sektorze offshore potrzebni są wyspecjalizowani pracownicy z wielu branż bezpośrednio lub pośrednio powiązanych z MEW, w tym również specjaliści zatrudnieni w administracji publicznej, podmiotach prywatnych i organizacjach pozarządowych

Program studiów obejmuje 195 godzin, 2 semestry: marzec 2024 - luty 202. Zajęcia odbywają się online co 2 -3 tygodnie w soboty i niedziele.

Podczas zajęć słuchacze mają możliwość zapoznania się m.in. z takimi zagadnieniami, jak: prawo w morskiej energetyce wiatrowej, bezpieczeństwo w morskiej energetyce wiatrowej, zarządzanie potencjałem morskiej energetyki wiatrowej, zarządzanie ryzykiem działalności gospodarczej, kontrola wytwarzania energii w morskich farmach wiatrowych, morskie planowanie przestrzenne czy morska energetyka wiatrowa w transformacji energetycznej. Absolwenci studiów otrzymują świadectwo potwierdzające uzyskanie efektów uczenia się w zakresie wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych potrzebnych w morskiej energetyce wiatrowej.

Zajęcia w ramach studiów prowadzą eksperci z zakresu morskiej energetyki wiatrowej i specjaliści zawodowo zajmujący się tematyka offshore. Uczelnia współpracuje także z przedsiębiorcami z sektora odnawialnych źródeł energii.

Program studiów, informacja na temat rekrutacji i czesnego dostępne są na stronie studiów podyplomowych Uniwersytetu Gdańskiego: https://czrug.ug.edu.pl/studia-podyplomowe/mew/

Zapraszamy!