Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku portalu internetowego kigm.pl Uprzejmie informujemy, że od 25 maja 2018 r. obowiązuje tzw. RODO, czyli Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/48/WE. Nowe prawo wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych. Szczegółowe zapisy znajdziesz w nowej polityce prywatności portalu internetowego kigm.pl. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane są przetwarzane w sposób bezpieczny, z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi przepisami
Polityka Prywatności/Cookies   
AKCEPTUJĘ
Joomla 3.1 Templates by FatCow Coupon

Budujemy pomosty między edukacją a rynkiem pracy.

Opublikowano: poniedziałek, 27, listopad 2023

Budujemy pomosty między edukacją a rynkiem pracy. Wybierze swoją drogę zawodową.

22 listopada 2023 w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu odbyła się, z udziałem Krajowej Izby Gospodarki Morskiej, konferencja „Budujemy pomosty między edukacją a rynkiem pracy. Wybierze swoją drogę zawodową.”

Organizatorami wydarzenia byli Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni oraz WSAiB. Wydarzenie odbyło się w ramach Europejskiego Roku Umiejętności i pod patronatem Pracodawców Pomorza. Grupą docelową byli studenci i uczniowie ostatnich klas szkół średnich.
W programie konferencji znalazło się pięć wystąpień.

Swymi prezentacjami rozpoczęli doradcy zawodowi PUP Gdynia, których wystąpienia zatytułowane były - „Kluczowe Kompetencje na zmieniającym się rynku pracy”, p. Alicja Kołatka oraz „Jak urząd pracy pomaga wejść na rynek pracy osobom młodym”, p. Anna Domiszewska.

Po przerwie o branży logistycznej, jej rekrutacji i oczekiwaniach wobec kandydatów opowiedział przedstawiciel Omida Group S.A. p. Przemysław Wierzbicki.

Następnie polską branżę morską zaprezentował p. Rafał Machowiak – Sekretarz Generalny KIGM, mówił także o perspektywach zatrudnienia w poszczególnych sektorach polskiej gospodarki morskiej.

Na zakończenie konferencji p. Monika Panasiuk z Centrum Kompetencji Morskiej Energetyki Odnawialnej, Rumia Invest Park opowiedziała kadrach dla energetyki wiatrowej.

Od bieżącego roku KIGM rozpoczęła współpracę z Powiatowym Urzędem Pracy w Gdyni w zakresie promowania zawodów związanych z branżą morską, wymianą doświadczeń i pomocą w przedsięwzięciach związanych z zatrudnieniem. Obok opisanej powyżej konferencji inny przykładem  nawiązanej współpracy była wizyta pracowników PUP Gdynia na jednym z terminali kontenerowych w Gdyni, a to w ramach przybliżenia pracownikom Urzędu stanowisk pracy i zawodów w gospodarce morskiej naszego regionu, a firmom naszej branży zaprezentowanie Urzędu i jego ofertę dla pracodawców.